Drukuj

 

 

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY

IV Mistrzostw Polski Niewidomych i Słabowidzących w biathlonie

Zakopane, 28.02 – 03.03.2019 r.

 

ORGANIZATOR: Związek Kultury Fizycznej „Olimp”

Impreza jest dofinansowana ze środków MSiT oraz PFRON w ramach

zadania „Sport bez granic 2019”.

 

Patronat nad MP przyjęli:

Starosta Tatrzański Pan Piotr Bąk

Wójt Gminy Kościelisko Pan Roman Krupa

Prezes Polskiego Związku Biathlonu Pani Dagmara Gerasimuk

Telewizja Polska program I

 

CEL zawodów: Wyłonienie zdobywcy Mistrza Polski na rok 2019 w biathlonie, przygotowanie się do sezonu sportowego, popularyzacja biathlonu jako doskonałej formy rehabilitacji społecznej osób niewidomych i słabowidzących, możliwości sprawdzenia swoich umiejętności sportowych na tle innych zawodników.

 

MIEJSCE I TERMIN: Zawody odbędą się w dniach 28.02– 03.03.2019 r. w Zakopanem.

Zakwaterowanie uczestników: Willa "U Gąsieniców" ul. Królewska 42 w Kościelisku zawody zostaną przeprowadzone w Ośrodku Biathlonowym Kościelisko-Kiry,.
ul. Groń 11, 34-511 Kościelisko

Przyjazd uczestników 28.02.2019 r. w godzinach popołudniowych. Zawody  zaczynają się kolacją o godz. 18:30. (Uczestnicy Pucharu Polski w Narciarstwie Biegowym trwającego
od 23 - 28.02.2019 r. kończą pobyt obiadem 28.02.2019 r. i zostają na Mistrzostwa Polski
w biathlonie. Odprawa techniczna w dniu 28.02.2019  r. o godzinie 19.30 .

UCZESTNICY: Uczestnikami zawodów są osoby posiadające stopień niepełnosprawności znaczny lub umiarkowany z tytułu dysfunkcji wzroku, zgłoszone przez swoje kluby.
Dzieci oraz młodzież do lat 16 na podstawie orzeczenia o niepełnosprawności z tytułu narządu wzroku.

Zgłoszenia  uczestników zawodów przyjmuje  Stanisław Sęk e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.%20">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
w terminie do 11 lutego 2019 r.

Lista osób zakwalifikowanych opublikowana będzie w dniu 20.02.2019 r. na stronie Związku „Olimp” www.zkfolimp.pl oraz www.podkarpacie-przemysl.org.pl

Dodatkowych informacji udziela Stanisław Sęk tel. 605 442 715

UWAGA!

  1. WSZYSCY ZAKWALIFIKOWANI ZAWODNICY PRZYWOŻĄ KSERO ORZECZENIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI Z TYTUŁU NARZĄDU WZROKU.
  2. Każdy zawodnik i asystent zabezpiecza sobie sprzęt narciarski we własnym zakresie. W wyjątkowych sytuacjach będzie możliwość płatnego wypożyczenia sprzętu biegowego w Zakopanem oraz w przypadku wcześniejszego zgłoszenia, organizator zabezpieczy asystenta dla osoby wymagającej przewodnika w czasie zawodów.
  3. Sprzęt strzelecki biathlonowy zabezpiecza organizator. W czasie wolnym podczas Pucharu Polski w Narciarstwie Biegowym będzie możliwość treningu z broni biathlonowej w miejscu zakwaterowania.

 

 

ZASADY FINANSOWANIA

Koszty uczestnictwa w zawodach wynoszą 60 zł od osoby (3 doby x 20 zł). Wpisowe będzie płatne gotówką na odprawie technicznej.

Zawodnicy startujący w kategorii junior nie posiadający rent socjalnych, a także ich opiekunowie są zwolnieni z opłat.

Przewodnik przysługuje osobom całkowicie niewidomym. W innych przypadkach w miarę możliwości organizatora po wcześniejszym uzgodnieniu z koordynatorem.

 

Badania lekarskie:

Podczas odprawy technicznej zawodnicy zobowiązani są do złożenia zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwskazań do udziału w MP w biathlonie. W przypadku braku zaświadczenia, zawodnik podpisuje oświadczenie że startuje na własne ryzyko.

Mistrzostwa Polski w Biathlonie odbędą się stylem dowolnym na dystansie:

Seniorzy oraz juniorzy:

- sprint – 7 500 m (trzy biegi i dwa strzelania),

- bieg indywidualny – 12 500 m (pięć biegów i cztery strzelania).

Seniorki oraz juniorki:

- sprint – 3 000 m (trzy biegi i dwa strzelania)

- bieg indywidualny – 7 500 m (pięć biegów i cztery strzelania).

W czasie zawodów strzelania przeprowadzane będą z broni biathlonowej przystosowanej dla osób niewidomych i słabowidzących.

Przed zawodami osoby biorące udział w zawodach po odprawie technicznej będą miały możliwość dodatkowo uczestniczenia w treningu z broni biathlonowej.

INNE INFORMACJE:

Dla najlepszych zawodników przewidziane są puchary, medale, dyplomy oraz upominki rzeczowe.

Dojazd w Zakopanym z dworca PKP i autobusowego do miejsca zakwaterowania busem odjazdy z Zakopanego Bar FIS obok dworca autobusowego o godzinie 15:45, 16:50 kierunek Kiry.

 

Koordynator MP w Biathlonie

Stanisław Sęk