logo pfron 2017 miniNowy obraz 3

Komunikat w sprawie naboru uczestników na kolejną edycję treningów w biathlonie.

 

Związek Kultury Fizycznej „Olimp” informuje, że od czerwca 2020 r. wznawia treningi w biathlonie letnim.

Szkolenie będzie realizowane w ramach projektu pn. „Strefa sportu 2020" - organizacja cyklu treningowego w trzech dyscyplinach sportu: kolarstwie, strzelectwie i biathlonie osób niewidomych i słabowidzących. Projekt jest współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

Pierwsze zajęcia planowane są w Ośrodku Sportów Zimowych w Ptaszkowej koło Grybowa, (woj. małopolskie) w terminie 9-12 czerwca 2020 r. Terminy kolejnych konsultacji i zgrupowań będą sukcesywnie publikowane na stronie internetowej Związku. Łącznie zorganizowane zostaną trzy 10-dniowe zgrupowania i pięć 3-dniowych konsultacji.

Wszystkie treningi prowadzone będą przez doświadczonych instruktorów.

Program realizowany będzie do 30 marca 2021 r. Początkowo jako biathlon letni (nartorolki, zajęcia ogólnokondycyjne, nordic walking, marszobiegi), a w okresie zimowym jako biathlon zimowy na śniegu (narciarstwo biegowe i strzelectwo biathlonowe).

Do projektu mogą zgłaszać się osoby zaliczone do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności z tytułu narządu wzroku w wieku od 12 lat do wieku sprawności fizycznej, pozwalającej na uprawianie sportu wyczynowego.

Po zakwalifikowaniu uczestnicy na pierwsze zajęcia będą musieli dostarczyć zaświadczenie lekarskie o braku przeciwskazań do uprawiania sportu biathlonowego i narciarstwa biegowego.

Zajęcia są nieodpłatnie.

Uczestnicy do miejsca prowadzonych zajęć dojeżdżają na własny koszt. Osoby całkowicie niewidome oraz bardzo słabowidzące mogą zgłaszać się z asystentem wolontariuszem, który trenuje na równi z podopiecznym. Musi być on sprawny fizycznie, a po zakwalifikowaniu się musi przedłożyć zaświadczenie lekarskie o braku przeciwskazań.

Organizator zabezpiecza specjalistyczny sprzęt sportowy.

Dla wyróżniających się uczestników niewidomych lub słabowidzących oraz ich asystentów stworzone będą możliwości awansu sportowego. Biathlon jest dyscypliną paraolimpijską. Organizowane są Mistrzostwa i Puchary Polski, Mistrzostwa i Puchary Świata oraz Paraolimpiada. Dla zdobywców miejsc od 1-8 w Paraolimpiadzie i Mistrzostwach świata przewidziane są Państwowe stypendia sportowe.

 

Absolwenci szkół podstawowych mogą podjąć naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego dla osób niewidomych i słabowidzących w Trzcinicy k/Jasła (woj. podkarpackie). Szczegółowe informacje w tym temacie znajdują się na stronie internetowej www.zstrzcinica.pl oraz w załączonej ulotce.

Dodatkowych informacji dotyczących prowadzonych zajęć w biathlonie przez ZKF OLIMP udzielają: Stanisław Sęk tel. 605 442 715 i Jakub Twardowski tel. 724 175 387 .

 

Zgłoszenia  w nieprzekraczalnym terminie do 5 czerwca 2020 r. należy składać na e-mail biuro@zkfolimp.pl lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając nazwisko i imię rok urodzenia, nazwę Klubu i numer telefonu.

Warto skorzystać z naszego zaproszenia.